Kedi tüyü temizleme

Kedi tüyü temizleme

Kedi tüyü temizleme

Köpek tüyü temizleme

Kıyafetlerinize yapışmış bu tüyleri temizlemek için bazı yöntemler:

  • Yapışkan tarafı dışarı gelecek şekilde elinize bir koli bant dolayınız, elinizi tüylü kıyafetin üzerinde gezdirerek hızlıca tüyleri temizleyebiliriz, temizlik sırasında fazla bastırmamaya özen gösterin, fazla bastırmak kıyafetlerimizin tüylenmesine sebep olabilir.

Halılarımıza yapışmış bu tüyleri temizlemek için bazı yöntemler

  • Çek-pası hafifçe ıslatıp halının üzerinde gezdirirseniz bütün tüyleri toplayacaktır.
  • Karbonatı halıya serpin. 2 -3 dakika bekleyin. Halınızın üzerini elektrik süpürgesi ile iyice süpürün. Bu yöntem kokuyu da engeller.
  • Sprey şişesine 3 çay bardağı su, 1 çay bardağı yumuşatıcı koyun, bu karışımı halıya sıkın, halıyı kurumaya bırakın. halı kuruduktan sonra süpürün, yumuşatıcı tüylerin kalkıp daha kolay süpürülmesini sağlayacaktır.

Koltuklarınıza yapışmış bu tüyleri temizlemek için bazı yöntemler:

Elbise fırçasını Suyla nemlendirelim, bu nemlendirdiğimiz elbise fırçasını koltuklarımızın tüylenmiş kısımlarını belirli bir yöne doğru fırçalayarak tüm tüyleri toplayabiliriz, bazı koltukları fırça ile temizliyemeyiz, deri ve süet döşemeli koltuklarımız sürtünme nedeniyle kolayca deforme olabilir, Bu tür kumaş yüzeyleri temizlerken bulaşık eldiveninden yararlanabiliriz, Eldiveni taktıktan sonra, cam temizleme suyu ile eldivenimizi hafifçe ıslatıp, koltukların üzerindeki tüyleri toparlayabiliriz.

Leave a Reply